> Faqja pare >Archive for the ‘TEMA SPECIALE’ Category

Pasuria sipas astrologjise

KUSH MUND TE BEHET I PASUR SIPAS ASTROLOGJISEjupiter-2nd

Sipas kerkimeve astrologjike njerezit me te pasur ne bote do te jene ata qe kane lindur me Jupiterin ne shtepine e dyte te hartes astrologjike individuale. Shtepia e dyte eshte shtepia e parase te cilen e fitojme me mundin dhe djersen tone, dhe jo parase qe na e kane lene trashegim te paret tane (kete e ka shtepia e tete). Jupiteri eshte planeti i cili i zmadhon gjerat, i shton. Per shembull nese ai futet ne shtepine e gjashte (e cila eshte shtepia e shendetit), atehere njerezit lindin te shendoshe sepse eshte Jupiteri ai qe e ka shtuar shendetin. Po keshtu, kur Jupiteri ndodhet ne shtepine e dyte te parase, atehere ai shton pasurine tuaj gjate jetes. Vazhdo…

Tags: ,

  • Twitter
  • Facebook

Shëndoshja dhe dobësimi

Humbja dhe shtimi në peshë sipas traziteve dhe pozicioneve planetare

ndarese

oli-stenliTranzitet që ju bëjnë të shtoni në peshë

Shtimi i peshës lidhet tradicionalisht me planetin Jupiter.
Jupiteri përfaqëson teprime dhe ekspansion (zgjerim). Në tranzite, Jupiteri mund t’ju bëjë juve të shkujdesur në lidhje me veprimtaritë që përfaqëson planeti apo shtëpia me të cilët ai kontakton.

Jupiteri në tranzit me Ashendentin tuaj apo sunduesin e shtëpisë së parë:
Kur Jupiteri ndodhet tranzit mbi Ashendentin tuaj apo sunduesin e shtëpisë së parë, një “zgjerim” i trupit tuaj fizik mund të ndodhë. Është e rëndësishme të bëni stërvitje gjatë kësaj kohe, ngaqë Jupiteri priret drejt teprimeve. Vazhdo…

Tags: , ,

  • Twitter
  • Facebook

Astrologjia horare sportive

ASTROLOGJIA DHE SPORTIgermany-winner

Kjo faqe nuk shërben për të parashikuar ndeshjet e futbollit, por ju meson se si duhet ta bëni vetë këtë!
Së pari, duhet të keni pak përvojë në artin e astrologjisë horare.
Astrologjia horare mund të përdoret për të parashikuar zhvillimet sportive në dy mënyra:
• me anë të analizimit të hartave horare për kohën kur ndodh zhvillimi i ndeshjes.
• duke analizuar hartën horare për një pyetje të caktuar.
Për një ndeshje formohet gjithmonë harta me datën, orën dhe vendin ku ndodh ajo. Vazhdo…

Tags: ,

  • Twitter
  • Facebook

Kombëtarja jonë në Euro 2016

LISTA E KOMBETARES PER EURO 2016 DHE SHENJAT E TYRE PERKATESE:

kombetarja

Etrit Berisha –  Peshqit   (10 mars 1989)
Alban Hoxha –  Shigjetari   (23 nentor 1987)
Orges Shehi –  Virgjeresha   (20 shtator 1977)
Elseid Hysaj –  Peshqit   (20 shkurt 1994)
Lorik Cana –  Luani   (27 korrik 1983)
Mergim Mavraj –  Binjaket   (9 qershor 1986)
Ansi Agolli –  Peshorja   (11 tetor 1982)
Arlind Ajeti – Peshorja   (25 shtator 1993)
Berat Gjimshiti – Peshqit   (19 shkurt 1993)
Burim Kukeli –  Bricjapi   (16 janar 1984)
Migjen Basha –  Bricjapi   (5 janar 1987)
Taulant Xhaka  – Dashi   (28 mars 1991)
Ergys Kaçe –  Gaforrja   (8 korrik 1993)
Amir Abrashi –  Dashi   (27 mars 1990)
Ermir Lenjani –  Luani   (5 gusht 1989)
Ledian Memushaj –  Shigjetari   (7 dhjetor 1986)
Odise Roshi –  Binjaket   (22 maj 1991)
Andi Lila –  Ujori   (12 shkurt 1986)
Herolind Shala –  Ujori   (1 shkurt 1992)
Shkelzen Gashi –  Gaforrja   (15 korrik 1988)
Armando Sadiku –  Binjaket   (27 maj 1991)
Bekim Balaj –  Bricjapi   (11 janar 1991)
Sokol Cikalleshi –  Luani   (27 korrik 1990)
Milot Rashica –  Gaforrja   (28 qershor 1996)
Frederik Veseli-  Akrepi   (20 nentor 1992)
Naser Aliji – Bricjapi   (27 dhjetor 1993)
Amir Rrahmani – Peshqit   (24 shkurt 1993)

Tags: ,

  • Twitter
  • Facebook