> Faqja pare >Archive for the ‘Tipat e meshkujve’ Category

Zbuloni tipin e mashkullit qe ju pelqen

SI T’I FITOSH ZEMREN PARTNERIT

Miniguide per te gjetur tipin tend ideal dhe per ta bere ate te marroset pas teje.

Ne fund, pasi te lexoni gjithe tipat e djemve, keni nje test psikologjik per te zbuluar se cili nga dhjete tipat terhiqet pas jush.

 

  1. TIPI INTELEKTUALintelektuali

Ç’tip eshte?

Zakonisht eshte i dobet, i gjate dhe disi i kerrusur meqe lexon shume. Shpesh eshte me syze dhe floket i ka me gjatesi mesatare. Vesh ç’gjen perpara, s’e çan koken per veshjen. Duart i ka delikate dhe kujdeset per to ndersa floket s’i lan me shume se 2 here ne jave.

Si shkon ne shkolle?

E kote ta thuash: eshte gjithnje i pari i klases. Jo sepse studion shume por sepse eshte i kujdesshem gjate shpjegimit sepse do t’i kape profesoret ne gabim. Nderkohe, degjon dhe memorizon. Nuk ua tregon detyrat shokeve edhe sikur t’i drejtojne ne koke pistoleten.

Ç’mendojne profesoret per te?

Profesoret nuk e adhurojne, por e kane frike dhe keshtu i japin gjithnje notat me ta larta. Keshtu i rrisin atij famen si gjeni.

Si eshte me prinderit?

Me prindrit eshte i bindur se ata i japin te drejte. Kur ata kundershtojne idete e tij behet si i terbuar dhe s’kthen kurre mendje.

Cilat vajza i pelqejne? Vazhdo…

Tags: ,

  • Twitter
  • Facebook