> Faqja pare >Archive for the ‘Lidhur me shenjat’ Category

Shenjat dhe lumturia

Çfare ju ben me te lumtur sipas shenjes suajhappy

DASHI – Sfida.

Nuk ka asgje qe mund ta gezoje nje Dash me shume se sfidat e perditshme. Jane te paret qe hidhen ne bast, qe hapin nje loje te rrezikshme. E adhurojne adrenalinen dhe risine.

DEMI-Pushimi

Demi e ka te nevojshme paqen. E dashuron ndjesine e relaksit dhe qetesise, kohen per te menduar dhe analizuar. Prandaj demet duan te kene gjithmone nje axhende te qendrueshme, ku te perfshihet patjeter edhe koha e relaksit.

BINJAKET – Bisedat

Nese nuk flasin, Binjaket duan patjeter te lexojne, shkruajne mesazhe apo edhe artikuj ne bllogje. Nuk ka gje qe Binjaket ta shijojne me shume se venia e imagjinates ne levizje, kurioziteti dhe ideja se mund te thone dicka interesante ne bisede.

GAFORRJA – Nje perqafim i ngrohte

Gaforret nuk duan asgje me shume ne bote se ndjesia se dikush i çmon, i do, kujdeset per te. Vete Gaforres i pelqen t’i ndihmoje te tjeret e te kujdeset per ta, por e kerkon kete edhe tek ata. Eshte shenje tejet familjare; lumturia e Gaforreve varet nga siguria qe i krijohet.

LUANI – Komplimentat Vazhdo…

Tags:

 • Twitter
 • Facebook

Bisedat e para & Përshtatja me personazhet

1- Temat e takimit të parë:

Në një takim të parë me një person të një shenje të caktuar përpiquni të bisedoni për këto tema që të bëheni joshës me biseda:

Dashi: Dëshirat për sukses, ushtrinë, sportin, njerëzit e rëndësishëm që njihni, ëndrrat e karrierës.
Demi: Ushqimet, historinë e familjes, paratë, muzikën, vlerat e përbashkëta.
Binjakët: GJITHÇKA. Ata do të flasin për çdo gjë. Thjesht ndiqni rrjedhën dhe mos i merzisni ato.
Gaforrja: jetën shtëpiake, kafshët shtëpiake, thashëtheme për njohjet e reja. Vazhdo…

Tags: ,

 • Twitter
 • Facebook

Veset e shenjave

Pas çfarë vesesh mund të jepet secili prej nesh kur është i merzitur?

(flasim për njerëz që shijojnë një jetë moderne dhe jo fetare e tradicionale me rregulla ekstreme)

pija

 • Dashi ka një zakon për t’u dhënë pas duhanit dhe alkoolit kur është i merzitur. Kjo është një shenjë kokëfortë, dhe është pothuajse e pamundur për t’i bindur që ta lënë këtë ves sapo ta kenë marrë atë.

Demi është një qënie sensuale, por zhgënjimi në dashuri mund ta bëjë atë të marrë veset e alkolit dhe duhanit. Vazhdo…

Tags: , , ,

 • Twitter
 • Facebook

Shenjat dhe vendet

Ptolemeu

Shenjat dhe disa nga shtetet

DASHI – Anglia, Gjermania, Polonia, Palestina, Izraeli, Lituania, Danimarka
DEMI – Tasmania, Qipro, Irlanda, Kapri, Rodos, Ishujt grekë
BINJAKET– Belgjika, Islanda, Sardenia, Wellsi, Tunizia
GAFORRJA – Hollanda, SHBA, Paraguaji, Skocia, Zelanda e re
LUANI– Franca, Italia, Maqedonia, Rumania, Siçilia, Madagaskari, Zanzibari Vazhdo…

Tags: , ,

 • Twitter
 • Facebook

Shenjat dhe udhëtimet

destinacion

DASHI
Si shenjat e tjera te zjarrit, Dashi eshte nje person gjithmone ne levizje dhe nuk deshiron te rrije i qete dhe pa levizur.Dashi desshiron te njohe pak nga te gjitha por pa u thelluar, prandaj deshiron te vizitoje vende te reja por pa u ndalur shume gjate.Ai mund te niset ne nje udhetim edhe vetem, pasi eshte i sigurt qe do te gjeje shoqeri gjate udhetimit.Nje udhetim ne drejtim te 4 apo 5 vendeve te Europes mund te plotesoje deshiren e Dashit per te njohur popuj dhe kultura te ndryshme, edhe sikur te duhet te mos shpenzoje shume per qendrimin qe te kete mjaftueshem para. Vazhdo…

Tags:

 • Twitter
 • Facebook

Shenjat dhe planetet lidhur me kafshët

animals

 

 

Pushteti i planeteve mbi kafshët

 

Secili planet sundon kafshët përkatëse duke shfaqur në një fare mënyre karakteristikat e tyre. Më poshtë kemi paraqitur vetëm planetët tradicionalë.

 

 • Dielli: Luani, shqiponja, gjeli, në përgjithësi kafshët mbretërore dhe dominuese.
 • Hëna: Lepuri, mjellma, bilbili, bretkoca, peshku, kërmilli, gaforrja, butaku, në përgjithësi, kafshët e natës dhe ato ujore.
 • Merkuri: dhelpra, majmuni, gjarpri, papagalli, merimanga, bleta, milingona, në përgjithësi kafshët që njihen për zgjuarsi dhe dinakëri.
 • Venusi: dhia, thëllëza, delja, fazani, pëllumbi, harabeli, të gjitha kafshët poligame, ose ndryshe ato që pjellin shumë.  
 • Vazhdo…

Tags:

 • Twitter
 • Facebook

Shenjat dhe gurët e çmuar

Gurët e çmuar lidhur me shenjat

gur1

Guret e cmuar grupohen sipas ngjyrave dhe funksionit qe ato luajne ne gjendjen shendetsore e psiqike tek njeriu.Por grupimi me i fundit i rendit ata edhe sipas shenjave te horoskopit.Perkatesite specifike te gureve e te kristaleve dhe efektet e tyre, nepermjet kristalterapise, u zbuluan mijera vjet me pare. Vazhdo…

Tags:

 • Twitter
 • Facebook

Lulja që ju sjell fat

Lulja që ju sjell fat sipas shenjës së horoskopitlule

Sipas karakteristikave të shenjës suaj mësoni se cila është lulja më e përshtatshme për ju.

Dashi

Dashi është shenjë zjarri dhe të lindurit në këtë shenjë janë kurajozë, me iniciativa, gjithmonë në kërkim të stimujve të rinj, origjinalë, krijues dhe spontanë. Ata e mbrojnë zemrën e tyre të butë nga frika e vuajtjeve. Ata shfaqen më të guximshëm se sa janë në të vërtetë. Adhurojnë të shfaqin aftësitë dhe fitoret e tyre. Preferojnë të jenë ata lider sesa të udhëhiqen nga të tjerët. Lulja më e përshtatshme për të lindurit në shenjën e Dashit është dafodili i verdhë.

Demi

Pasionantë, përtacë, posesivë dhe sensualë: Të lindurit në shenjën e Demit nuk kënaqen lehtë, sepse nëse nga njëra anë ndjejnë lidhjen me Tokën, nga ata tjetër vuajnë influencën e Venusit, kjo gjë i bën të lidhen me vende dhe me njerëz, por edhe të jenë kokëfortë dhe të vendosur deri në ngurtësi. Vazhdo…

Tags:

 • Twitter
 • Facebook