> Faqja pare > Lidhur me shenjat > Shenjat dhe lumturia

Shenjat dhe lumturia

Çfare ju ben me te lumtur sipas shenjes suajhappy

DASHI – Sfida.

Nuk ka asgje qe mund ta gezoje nje Dash me shume se sfidat e perditshme. Jane te paret qe hidhen ne bast, qe hapin nje loje te rrezikshme. E adhurojne adrenalinen dhe risine.

DEMI-Pushimi

Demi e ka te nevojshme paqen. E dashuron ndjesine e relaksit dhe qetesise, kohen per te menduar dhe analizuar. Prandaj demet duan te kene gjithmone nje axhende te qendrueshme, ku te perfshihet patjeter edhe koha e relaksit.

BINJAKET – Bisedat

Nese nuk flasin, Binjaket duan patjeter te lexojne, shkruajne mesazhe apo edhe artikuj ne bllogje. Nuk ka gje qe Binjaket ta shijojne me shume se venia e imagjinates ne levizje, kurioziteti dhe ideja se mund te thone dicka interesante ne bisede.

GAFORRJA – Nje perqafim i ngrohte

Gaforret nuk duan asgje me shume ne bote se ndjesia se dikush i çmon, i do, kujdeset per te. Vete Gaforres i pelqen t’i ndihmoje te tjeret e te kujdeset per ta, por e kerkon kete edhe tek ata. Eshte shenje tejet familjare; lumturia e Gaforreve varet nga siguria qe i krijohet.

LUANI – Komplimentat

Nese komplimentoni nje Luan, e keni bere automatikisht te lumtur. Luanet e adhurojne ndjesine e te qenit “yll” i situates, edhe kur jane ne prapaskene. Sipas intv, jane mbreter dhe jane te vetedijshem por e kane qe edhe te tjeret ta dine e t’ua thone. Veçse nese i perkedhelni ne kete aspekt, do te jene shume besnik e mbrojtes ndaj jush.

VIRGJERESHA – Mirenjohja

Virgjeresha ka instiktin e te ndihmuarit te te tjereve, nuk i thone kurre “jo” dikujt qe kane nevoje te ndihmohet. Por dhe vete kerkon shume ndihma. Por qe te vijoje t’ju ndihmoje duhet t’i vini ne dukje inteligjencen, pasi kjo e motivon shume. Po ashtu, per Virgjereshen eshte shume e rendesishme mirenjohja, t’u thoni qe jane miq te mire.

PESHORJA – Harmonia

Si nj shenje ne kerkim te ekuilibrit, Peshorja nuk para e pelqen sfiden, luften, kerkon harmoni mes te gjitheve. Nuk eshte altruiste, perkundrazi thellesisht egoiste; nuk mund te ndihet mire ne nje ambient jo te qete. Eshte shenja “avokat i djallit”, sepse shpesh vihet ne mbrojtje te te dyja paleve qe mund te jene kundra njera-tjetres.

AKREPI – Privatesia

Shenja me misteriose e horoskopit ndihet mire dhe e mbrojtur sa me pak gjera te dihen per te. Akrepi mund te kete frike nga informacionet qe dalin per te, pasi ndihet i ekspozuar ndaj te tjereve, madje nuk i pelqen aspak ta kene ne dore. Nga ana tjeter, per te barazpeshuar jeten e izoluar, do te kete dike qe t’i besoje e te mund t’ia thote te gjitha.

SHIGJETARI – Aventura

Shigjetari njihet si shenja me aventuriere. Nje Shigjetar do ta gjeje sesben menyren per te eksploruar diçka te re. Edhe nese nuk udheton dot, qe eshte pasioni i madh i nje shigjetari, do te kerkoje te rrethohet nga njerez te rinj interesante, qe te qeshin me shakate e tij.

BRICJAPI – Respekti

Nese nuk ia beni me dije qe e respektoni nje Bricjap, i hiqni nje prej gjerave me te rendesishme te jetes: statusin. Bricjapi jeton per statusin dhe ben gjithçka qe te arrije aty ku do, ndaj ta respektoni, eshte me e pakta qe mund te beni.

UJORI – Te qenit i veçante

Nje Ujor kerkon te jete dhe eshte ndryshe. Per te eshte eshte e rendesishme qe te tjeret ta dine kete. Ata jetojne me standartet e veta, pa u ndjere aspak te detyruar te jene pjese e rrymes. Nga ana tjeter, adhurojne te bejne biseda te thella, mbi aspekte te pamenduara, nga te cilat mund te zbulojne gjera te reja, dhe mbi te gjitha, te ndihen interesante.

PESHQIT – Vetmia

Kjo shenje kaq e ndjeshme dhe kaq enderrimtare nuk mund ta zhvilloje imagjinaten e pakufij ne mes te zhurmes. Te qenurit vetem eshte diçka e domosdoshme per ta, sepse duan te mendojne. Po keshtu vleresojne shume pranine e atyre qe i kuptojne thelle, pa qene e nevojshme te flasin.

 

Tags:

  • Twitter
  • Facebook

Komento