> Faqja pare > Horoskopi vjetor > Pozicionet planetare për vitin 2018

Pozicionet planetare për vitin 2018

astron.
NË CILËN FUSHË DO TË JENI ME FAT KËTË VIT?

Nuk ka një shenjë të caktuar e cila është me fat në çdo fushë këtë vit. Por sipas Jupiterit në Akrep, secila shenjë ka fat në fusha të ndryshme (mund t’i lexoni dhe si ashendent).

*Dashi do të ketë fat në para që i fiton me bashkëpunim, por dhe fat në lidhjet intime.

*Demi do të ketë fat në martesë, në fushën e partneritetit dhe çëshjet ligjore.

*Binjakët do të favorizohen në fushën e punës dhe shëndetit, në punë që kërkojnë detaje.

*Gaforrja në fushën e dashurisë, hobeve (krijimtari) dhe në lidhje me fëmijët (lindjet).

*Luani do të ketë fat në fushën e familjes, shtëpisë, pasurive të patundshme.

*Virgjëresha do të ketë fat në fushën e studimeve, publicistikës, komunikimit.

*Peshorja do të favorizohet në fushën e parasë, blerjeve të mira.

*Akrepi do të favorizohet në fushën personale e sportive, do jetë më i kënaqur nga vetvetja.

*Shigjetari do të favorizohet në fushën e punëve të fshehta, ose në vende të izoluara.

*Bricjapi do të ketë fat në punë në grup, në miqësi dhe punë teknologjike.,

*Ujori do të favorizohet në fushën e ngritjes profesionale, do t’i dalë nami për mirë.

*Peshqit do të jenë të favorizuar në fushën e udhëtimeve, studimeve akademike e teologjike.

 

transit.

retrograde

 

Tags: , ,

  • Twitter
  • Facebook

Komento